اخبار ، مطالب و مقالات هوشمند سازی ساختمان

سناریو های خانه هوشمند

سناریو های خانه هوشمند

همه ی ما موقعی که وارد منزل می شویم یا می خواهیم خانه را ترک کنیم یا زمان تماشای تلوزیون و... یک سری کارهای تکراری انجام می دهیم. مثلا موقع خروج همه لامپ ها خاموش، شیر گاز بسته و...
تفاوت سیم کشی سنتی و هوشمند

تفاوت سیم کشی سنتی و هوشمند

با روند رو به رشد استفاده از خانه های هوشمند و هوشمند سازی پروژه های درحال ساخت توسط مجریان و پیمانکاران برق ساختمان، تفاوت سیم کشی هوشمند و سنتی یکی از دغدغه های اصلی برای دوستانی که برای بار اول تجریه اجرای سیم کشی هوشمند ساختمان را دارند می باشد.
پرده برقی هوشمند

پرده برقی هوشمند

با هوشمند کردن پرده های منزل از طریق نصب موتور پرده برقی می توانیم از مزایای یکپارچه سازی سیستم پرده های منزل با خانه هوشمند خود لذت ببریم و از روی تاچ پنل ها یا اپلیکیشن موبایل و یا کلید سنتی یا لمسی در داخل اتاق به موتور پرده برقی دستور بدهیم.
روشنایی هوشمند

روشنایی هوشمند

می توان گفت اکثر مواقع به خصوص در ایران اولین موردی که از یک خانه هوشمند انتظار می رود سیستم روشنایی هوشمند است. در حدی که گاهی به اشتباه این 2 مورد با هم جابه جا می شوند! به این معنی که مثلا خانه ای که لامپ هایش با ریموت کنترل خاموش و روشن می شود به اشتباه به عنوان خانه ای هوشمند یاد می شود!
پریز برق هوشمند چیست؟

پریز برق هوشمند چیست؟

پریز برق هوشمند پریزی است که به شما قابلیت کنترل و برنامه ریزی قطع و وصل جریان پریز از هر جای دنیا و مانیتورینگ جریان مصرفی را میدهد.
امکانات خانه هوشمند ، تفاوت خانه هوشمند و سنتی

امکانات خانه هوشمند ، تفاوت خانه هوشمند و سنتی

یک خانه هوشمند چه تفاوتی با خانه سنتی دارد؟ لیست امکانات خانه هوشمند چیست؟ اینها سوالاتی است که به طور طبیعی پس از آشنایی اولیه با تاریخچه هوشمندسازی ساختمان و روندی که تحت عنوان اینترنت اشیاء در دنیا در حال پیاده سازی است ، پیش می آید .
قیمت خانه هوشمند

قیمت خانه هوشمند

برای پاسخ به این سوال که قیمت اجرای سیستم خانه هوشمند برای یک ساختمان چقدر است نیاز داریم ابتدا به چند عامل تاثیر گذار در هزینه هوشمندسازی خانه را بررسی کنیم.