تفاوت سیم کشی سنتی و هوشمند

با روند رو به رشد استفاده از خانه هوشمند و هوشمند سازی پروژه های درحال ساخت توسط مجریان و پیمانکاران برق ساختمان، تفاوت سیم کشی هوشمند و سنتی یکی از دغدغه های اصلی برای دوستانی که برای بار اول تجریه اجرای سیم کشی هوشمند ساختمان را دارند می باشد.

تفاوت-سیم-کشی-سنتی-و-هوشمند

مقایسه سیم کشی هوشمند و سنتی

نحوه سیم کشی خانه هوشمند با سیم کشی سنتی تفاوت هایی دارد که در یک بیان ساده می توان گفت در حالت سنتی برای کنترل هر مصرف کننده ، کلیدی سر راه تغذیه آن قرار می دهیم ولی در سیم کشی هوشمند یک خانه طبق استاندارد سیم کشی هوشمند تمامی مصرف کننده ها از تابلو برق هوشمند و در واقع ماژولهای خروجی (مثل رله و ...) تغذیه و کنترل می شوند .

مشاوره رایگان و استعلام قیمت هوشمند سازی

نحوه سیم کشی هوشمند

در شکل زیر به طور شماتیک تفاوت سیم کشی هوشمند روشنایی و سیم کشی سنتی را ملاحظه می فرمایید.

سیم کشی روشنایی سنتی :

سیم-کشی-خانه-سنتی

سیم کشی روشنایی هوشمند:

سیم-کشی-خانه-هوشمند

سیم کشی کلید هوشمند

همزمان در شکل شماتیک فوق نحوه سیم کشی کلید هوشمند را نیز ملاحظه میفرمایید. خط سبز در شکل نماد کابل دیتا میباشد که عموما از کابل شبکه یا کابل knx استفاده میگردد.

نقشه سیم کشی خانه هوشمند

همچنین از این قسمت نمونه نقشه سیم کشی برق هوشمند ساختمان را دانلود فرمایید. توجه فرمایید که این نقشه صرفا جهت آشنایی بیشتر با نحوه ی سیم کشی برق هوشمند ساختمان میباشد و میتوانید جهت هرگونه سوال و ابهامی برای پروژه های اجرایی از کارشناسان خانه هوشمند کوباکو به طور رایگان مشاوره بگیرید.

خانه هوشمند بدون سیم کشی

برخی از سیستم های خانه هوشمند که بیشتر مناسب ساختمان های ساخته شده و در حال بهره برداری هستند ،ارتباط بین تجهیزات هوشمند را به طور وایرلس (بی سیم) انجام می دهند. که بدیهی است در این حالت نیز همچنان نیاز به سیم کشی برای تغذیه مصرف کننده ها مثل روشنایی ها ،فن کوئل و .... هستیم و صرفا دستورات و دیتا بین قطعات به طور بی سیم منتقل می شود که برای روشن تر شدن این موضوع به مقایسه خانه هوشمند سیمی و بیسیم مراجعه فرمایید. و همچنین به عنوان نمونه کلید های لمسی بی سیم خانه هوشمند کوباکو را ملاحظه فرمایید.

آموزش سیم کشی هوشمند ساختمان

خانه هوشمند کوباکو ضمن درک دغدغه سازندگان و مجریان برق ساختمان با توجه به بروز سوالات مختلف در حین تصمیم گیری و اجرا و از طرفی ضرورت اجرای هوشمند سازی ساختمان، اقدام به برگزاری دوره ای کلاس ها آموزشی هوشمند سازی ساختمان مینماید تا برای عزیزانی که برای اولین بار قصد هوشمند سازی ساختمان خود یا به روز رسانی دانش خود در این حوزه را دارند مورد استفاده قرارگیرد.

نحوه سیم کشی knx

همانطور که میدانیم ( اگر نمیدانیم میتوانید به قسمت پروتکل های هوشمند سازی مراجعه فرمایید) knx یکی از پروتکل های هوشمند سازی رایج در دنیا میباشد که توسط انجمن knx در بلژیک ارائه شده و مدیریت میشود. نحوه سیم کشی این پروتکل نیز مطابق با توضیحات فوق میباشد. لازم به ذکر است نحوه سیم کشی تجهیزات هوشمند خانه هوشمند کوباکو نیز کاملا مطابق با توضیحات فوق و استاندارد های جهانی از جمله پروتکل knx میباشد.

استاندارد سیم کشی هوشمند برق ساختمان

استاندارد سیم کشی هوشمند ساختمان در اصطلاح به شکل ستاره ای میباشد که در دنیا در حال اجرا میباشد و تمامی استاندارد های معتبر از جمله بیش از 480 شرکت تولید کننده تحت پروتکل knx این استاندارد را رعایت مینمایند. لذا سایر روش های مابین اینها که به شکل غیر استاندارد هستند( به دلیل سهوات تولید و اجرا یا...) مشکلات متعددی در زمان کاربری و نگهداری ایجاد میکنند. از جمله عدم انعطاف پذیری ، ضعیف بودن رله ها که منجر به سوختگی و... میشود ، صدای رله ها در فضای بهره برداری و...

در نهایت در صورت هر گونه ابهام کارشناسان ما در خانه هوشمند کوباکو مفتخر به ارائه مشاوره رایگان میباشند. شما میتوانید سوال خود را از طریق تماس یا پر کردن فرم در صفحه تماس با کوباکو ارسال فرمایید.

دیدگاه خوانندگان :

با عرض سلام وخسته نباشید اموزش های شما مفید ومختصر بود ودرکل متوجه شدیم که مدار قدرت وفرمان ازهم جداست قدرت به تابلو برق انتقال از طریق ماژول مورد استفاده قرار می گیرد ولی دقیقا اجرای کلید هارو متوجه نشدم برای مثال یک اتاق باسه عدد لامپ ماباید از کابل شبکه استفاده کنیم یه برق به کلید ها ازطریق برکشت سه رشته سیم استفاده شود

درود ، پشت کلید ها در سیم کشی هوشمند برق جریان ضعیف میباشد و در واقع در همان مدار فرمان توسط کابل شبکه قرار میگیرد و دستور را به تابلو ارسال و از طریق عملگر موجود در تابلو جریان به مصرف کننده(لامپ و...) برقرار میشود.

دوست عزیز لطف کنید در نگارش، یه مقدار از علائمی مثل کاما و نقطه و ... استفاده کنید که منظورتون بهتر درک بشه. ممنون

سلام جهت همکاری در اهواز آموزش دارید ضمنا لیست قیمت چگونه است .

سلام و درود ، با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید

سلام سیم کش برق هوشمند در زاهدان معرفی نمایید.

سلام و درود ،تماس بگیرید همکاران در دفتر مرکزی راهنمای شما خواهند بود.

سلام دوره اموزشی درشهرستان دارید یا تهران انجام میشه ...و مدرکی برای دوره داده میشود...جهت ارتباط با دفتر با چ شماره ایی باید لینک شد.سپاس

درود کلاس در تهران برگزار میگردد.لطفا از صفحه مربوط به کلاس آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

سلام تبریز هم کلاس اموزش bms دارید

درود کلاس در تهران برگزار میگردد.لطفا از صفحه مربوط به کلاس آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

سلام باتشكر از تمام دوستان فمايشاتتون خيلى عالى وواضح من چند سال كارم برق و هوشمندم اجرا كردم از بيانادتون استفاده كردم باتشكر مهندس قلى زاده مشهد

درود خوشحالیم که مقاله تفاوت سیم کشی خانه هوشمند براتون مفید واقع شده.

با تشکر از مجموعه کوباکو لطفا در تبریز جهت آموزش راهنمایی فرمائید.

سلام و درود کلاس در تهران برگزار میگردد.لطفا از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

سلام نحوه سیم کشی برق هوشمند به چه صورته سنتی کار می کنم من ولی می خوام بدونم هوشمند چطوره

سلام و درود دوست گرامی شما میتوانید از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

باسلام برق کار سنتی هستم میخوام برق هوشمند کار کنم بفرماید از چه نوع سیمی می‌بایست استفاده کنم برای روشنایها وسایر وسایل ممنون از راهنماییتون

سلام و درود برای کنترل روشنایی هوشمند در سیم کشی همان سیم رشته ای برق استفاده میشود. شما میتوانید از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

باسلام برق کار سنتی هستم میخوام برق هوشمند کار کنم بفرماید از چه نوع سیمی می‌بایست استفاده کنم برای روشنایها وسایر وسایل ممنون از راهنماییتون

سلام دوره آموزشی در کاشان دارید میخوام برق کشی هوشمند یاد بگیرم

سلام و درود کلاس آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران برگزار میگردد. لطفا از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

سلام وقت بخیر در تهران دوره آموزش دارید؟ لطفا پیام بدید

سلام و درود بله کلاس آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران برگزار میگردد.لطفا از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید.

از شرکت خدماتی برق کهکشان نور مزاحم شدم در مشهد نمایندگی داری اگر دارید تلفن و آدرس

سلام و درود از امور نمایندگان خانه هوشمند کوباکو با شما تماس خواهند گرفت.

از شرکت خدماتی برق کهکشان نور مزاحم شدم در مشهد نمایندگی داری اگر دارید تلفن و آدرس

سلام خسته نباشین..در یاسوج سیستم هوشمند نمایندگی داره؟اگه داره ادرس وتلفن بفرستین

سلام و درود امروز خیر ، جهت اطلاع بیشتر با امور نمایندگان کوباکو تماس حاصل بفرمایید.

شماره ای برای شرکت در کلاسای آموزشیتون بزارید بنده ساکن تهران هستم

سلام و درود لطفا از قسمت درباره ما صفحه مربوط به کارگاه آموزشی هوشمند سازی ساختمان جهت تکمیل فرم و ارسال اقدام بفرمایید یا با شماره 88850534 تماس حاصل بفرمایید. http://www.cobacobms.com/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

سلام وقت بخیر امکان گرفتن نمایندگی برای شهر قزوین هست؟

سلام و درود لطفا نسبت به تکمیل فرم مربوطه در بخش نمایندگان کوباکو اقدام فرمایید.

سلام برقکار معمولی ساختمان مسکونی هستم در مشهد مقدس برق کشی هوشمند می خواهم کار کنم انشاالله راهنمایی کنید

سلام خسته نباشید عالی بود میشه شماره تلفن بزارید باشما تماس گرفت

سلام و درود سپاس از توجه شما به مقاله تفاوت سیم کشی در خانه هوشمند و سنتی ، شماره در ذیل سایت قرار دارد. 88850534

باعرض سلا م وادب خدمت مدیر ومسئولین خانه هوشمند کوباکو خیلی عالیه ،شرایط گرفتن نمایندگی دراستان یاشهرستان را لطفا بفرمایید ممنون میشم

سپاس از همراهی شما از امور نمایندگان کوباکو با شما تماس خواهند گرفت.