پرده برقی هوشمند

با استفاده از پرده برقی هوشمند از طریق نصب موتور پرده برقی پرده ها در یک خانه هوشمند می توانیم از مزایای یکپارچه سازی سیستم پرده های منزل با خانه هوشمند خود لذت ببریم و از روی تاچ پنل ها یا اپلیکیشن موبایل و یا کلید سنتی یا لمسی در داخل اتاق به پرده برقی هوشمند دستور بدهیم.

پرده-برقی-هوشمند

حال یک قدم جلوتر برویم تا پرده برقی هوشمند را بیشتر را احساس کنیم. در خانه هوشمند قادر خواهیم بود شدت نور (لوکس نور) مطلوب را در قسمت تنظیمات وارد کنیم و با توجه به شدت نور داخل منزل طی روز پرده باز شود تا از روشنایی روز استفاده کرده و شدت نور مورد نظر ما را با نور طبیعی تامین نماید. به این شکل در مصرف انرژی روشنایی ها نیز صرفه جویی خواهد شد. همچنین قادر خواهیم بود وضعیت های مختلف پرده برقی هوشمند را در هر سناریو ذخیره نماییم و بطور مثال با انتخاب سناریو خواب علاوه بر خاموش شدن چراغ ها و... پرده ها نیز بسته خواهند شد.

مشاوره رایگان و استعلام قیمت هوشمند سازی

موارد کاربری پرده برقی هوشمند

- تابش بیشتر نور خورشید در فصل سرد و نهایتا مصرف کمتر سیستم گرمایشی.

- تابش کمتر نور خورشید در فصل گرم و نهایتا مصرف کمتر سیستم سرمایشی.

- کاربری آسان تر از طریق باز و بستن پرده از طریق کلید و ریموت و...

- تنظیم باز و بسته بودن پرده در هر یک از سناریو ها.

- باز و بسته شدن پرده به طور اتوماتیک با کاهش و افزایش روشنایی داخل فضا و استفاده از روشنایی روز.

نکات فنی پرده برقی هوشمند:

بعد از کاربردهای پرده برقی می رسیم به بحث فنی پرده های برقی هوشمند:

ریل و موتور پرده برقی هوشمند

در نظر داشته باشیم که موتور و ریل پرده برقی همزمان با انتخاب نوع پرده مشخص می شود. به طور مثال پرده بالارو ، کنار رو، رومن و ..... و همچنین قدرت موتور پرده برقی به وزن پرده بستگی دارد. به همین دلیل معمولا زمان ساخت پروژه و اجرای سیستم هوشمند صرفا سیم برق برای تغذیه موتور برقی از تابلوهای هوشمند تا کنار پنجره کشیده می شود و خرید و نصب موتور برقی زمان بهره برداری از واحد توسط ساکنین انجام می شود.

ماژول کنترل پرده و هزینه اجرای پرده برقی هوشمند

نکته دیگر اینکه عموما هر موتور پرده نیاز به 2 عملگر یا کانال یا رله برای فعال شدن در 2 جهت مختلف دارد که در محصولات مختلف هوشمند سازی قطعه ( ماژول ) جداگانه ای در نظر می گیرند که هم فضای بیشتری در تابلو هوشمند اشغال می کند هم هزینه بیشتری متحمل کارفرما و سازنده می کند که این مشکل در طراحی تجهیزات خانه هوشمند کوباکو بر طرف گردیده است تا با کمترین زحمت نهایت لذت را از پرده های هوشمند منزل خود داشته باشید.

صدای پرده برقی هوشمند

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب پرده برقی میبایست توجه داشتن صدای موتور پرده برقی هست. چرا که بعضی مدل ها کم صدا هستند که با توجه به نوع کاربری مسکونی ، اداری و... می بایست در نظر گرفت.